تبلیغات
... دبیـــــــران آینــــــدهـ ... دانشجو معلمان ارومیه ... - شما هم مبتلا به بی خوابی شبانه هستید؟ این مطلب را بخوانید
... دبیـــــــران آینــــــدهـ ... دانشجو معلمان ارومیه ...
شعار دبیران آینده : live on the moment now

بی خوابی شبانه

بی خوابی شبانه به شرایط افراد بستگی دارد و در نهایت منجر به بیماری” بی خوابی” می شود.
متخصصان سلامت خواب بر این باورند که اگر احساس تنش و استرس و نگرانی داشته باشید یقینا دچار بی خوابی شبانه خواهید شد و ذهن شما به بدن تان اجازه استراحت نمی دهد.
اگر در طول شب بیدار هستید و از این پهلو به آن پهلو می غلتید بهترین راه این است که از جا بلند شوید و به کار دیگری بپردازید که چشمان شما را خسته و فکر شما را آرامش بخشد.
برخی دوش آب گرم را توصیه می کنند و برخی خواندن کتاب را برای خسته شدن چشمان مفید می دانند. اما به یاد داشته باشید که هیچوقت از تلویزیون و کامپیوتر برای درمان بی خوابی شبانه خود استفاده نکنید. چون آنها فکر شما را بیدارتر می کنند.

نهایتا اگر این عارضه بسیار برای شما آزار دهنده می باشد می توانید بسته به اینکه در کدام مرحله از خواب (شروع خواب یا در ادامه خواب) مشکل دارید از قرص های خانواده بنزودیازپین یا فنوباربیتال استفاده نمایید. البته در ایالات متحده آمریکا، بیشترین قرص خواب آوری که استفاده می شود قرص زولپیدوم می باشد. فراموش نکنید که مصرف این قرص ها حتما می بایست با تجویز پزشک صورت گیرد. چون در مصرف آنها تحمل ایجاد می شود، تنظیم دوز آن بسیار مهم می باشد و در دراز مدت عوارض جانبی زیادی دارند.

مطلب خودم:

دکتر حسین روازاده:(برای درمان بی خوابی به هیچ وجه از دارو استفاده نکنید.اگر دچار این اختلال شدید یک دستمال را آغشته به گلاب کنید و نزدیک بینی خود بگذارید در آن شب شما بهترین خواب را خواهید داشت).
طبقه بندی: مطالب روانشناسی، 
ارسال توسط سالار احمدی رندی(علوم تربیتی)
آرشیو مطالب
نظر سنجی
این وب از نظر کیفیت و تنوع مطالب در چه سطحی است ؟


صفحات جانبی
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin

قالب وبلاگ