تبلیغات
... دبیـــــــران آینــــــدهـ ... دانشجو معلمان ارومیه ... - سبک زندگی اسلامی (قسمت پنجم)
... دبیـــــــران آینــــــدهـ ... دانشجو معلمان ارومیه ...
شعار دبیران آینده : live on the moment now

مرتبه
تاریخ : دوشنبه 10 شهریور 1393

سلام

بعد از تبیین بحثهای خداباوری و قرآن باوری در سبک زندگی اسلامی ، امروز هم با بحث معاد باوری در خدمتتان هستیم

ج) معاد باوری

« و ما هذِهِ الحَیاۀُ الدُّنیا إلّا لَهوٌ و لَعِبٌ وَ إنَّ الدّارَ الآخِرَۀِ لَهِیَ الحَیَوانُ لَو کانوا یَعلَمون» (عنکبوت/64)

با این که قرآن به کار و تلاش برای آباد کردن زمین و بهره مندی از طبیعت ، خوراکی ها و کسب در آمد سفارش کرده ولی همه این کامیابی ها اگر برای رسیدن به اهداف مقدس و با روش و ابزار مقدس باشد، اشکالی ندارد و مذموم نیست و در کل هرگاه دنیا به عنوان هدف و مقصد قرار گیرد، همه تلاشهای انسان مصداق لهو و لعب خواهد بود ولی اگر دنیا را مزرعه آخرت بدانیم و همه آنچه در آن هست را نیز مقدمه و وسیله کمال بنگریم، دنیا و نعمتهای آن ارزشمند و سازنده خواهند بود.

کلید همه بدبختی ها غفلت است، غفلت از خداوند، غفلت از معاد، غفلت از آثار و پیامدهای گناه، غفلت از محرومان، غفلت از عمری که بیهوده سپری می شود . قرآن کریم در این زمینه می فرماید:« و أنذِرهُم یَومَ الحَسرَۀِ إذ قُضِیَ الأمرُ وَ هُم فی غَفلَۀٍ و هُم لا یُؤمنُونَ» (مریم/39) .

در قیامت طیف گسترده ای حسرت خواهند خورد از کافران و منکران رسالت و گناهکاران و منحرفان و جاهلان و ثروت اندوزان و... گرفته تا حتی خوبان که حسرت میخورند که ای کاش اعمال بیشتر و بهتری انجام می دادند. در حدیث میخوانیم: هر گاه گروهی در جلسه ای گرد هم بنشینند و به جای یاد خدا به حرفهای بیهوده سرگرم شوند ، روز قیامت این مجلس برای آنان وسیله حسرت خواهد بود.

پس این نکته را هر لحظه در خاطر داشته باشیم که این چند صباحی که در اختیار ما گذاشته شده نباید به اهمال کاری و یا بطالت گذراند. و باور داشته باشیم که روزی خواهد آمد که باید برای هر ثانیه از عمرمان و برای هر رفتار و کردارمان و لو به اندازه یک ذره هم که باشد پاسخگو باشیم و تلاش و جدیت کنیم که در قیامت ما از گروهی نباشیم که حسرت میخورند. ان شاءالله.

... ادامه دارد ...
طبقه بندی: مطالب دینی و اعتقادی، 
برچسب ها: سبک زندگی، زندگی، مطالب دینی، اسلامی،
ارسال توسط خیرالله اسماعیل زاده
آرشیو مطالب
نظر سنجی
این وب از نظر کیفیت و تنوع مطالب در چه سطحی است ؟


صفحات جانبی
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin

قالب وبلاگ