تبلیغات
... دبیـــــــران آینــــــدهـ ... دانشجو معلمان ارومیه ... - عاشقان امام حسین (ع) و دعا برای ظهور امام زمان
... دبیـــــــران آینــــــدهـ ... دانشجو معلمان ارومیه ...
شعار دبیران آینده : live on the moment now

همه دوستداران و پیروان اهل بیت (ع) محبّت و عنایت خاصّی به سالار شهیدان ابا عبداللَّه الحسین (ع) دارند، و این عنایت را از آفریدگار حضرتش و امامان معصوم (ع)  یاد گرفته‏اند.

امام حسین (ع)، در اثر کوتاهی مردم بدست ستمگران از اُمّت به شهادت رسید، پس از شهادتش پیروان خاندان عصمت و طهارت (ع) به عزاداری آن حضرت مشغول شدند، آنان در طول تاریخ خویش این عمل با ارزش را همگام با امام زمانشان تکرار کرده و کسب فیض نموده و می‏نمایند، تا روزی که خداوند احدیّت با تحقّق وعده خویش سینه مجروح امام حسین (ع) و یاران باوفایش را شفا داده و انتقام آنها را بگیرد.

ابوحمزه ثمالی در یک حدیث زیبایی از امام باقر (ع) می‏پرسد:

« چرا حضرت قائم (ع) ، قائم نامیده شد؟

حضرت می‏فرمایند:

هنگامی که جدّم امام حسین (ع) کشته شد، فرشتگان به سوی خدای متعال ضجّه نمودند و با گریه و زاری فریاد زدند، و گفتند: ای خدای ما! و ای سیّد ما! آیا از کسی که برگزیده و فرزند برگزیده تو و بهترین فرد از مخلوقات تو را کشته غفلت می‏نمایی؟!

خدای متعال به آنها وحی فرمود: ای فرشتگان من! آرام باشید؛ قسم به عزّت و جلالم؛ البته از آنها انتقام خواهم گرفت گرچه پس از گذشت زمان باشد.

آنگاه امامان از فرزندان امام حسین (ع) را به فرشتگان نشان داده، و آنها از دیدن این منظره مسرور شدند، نگاه کردند دیدند که یکی از آن بزرگواران ایستاده و نماز می‏خواند.

خداوند متعال فرمود: با این کسی که ایستاده است از آنها انتقام خواهم گرفت. »

بنابراین، ای عزادار، و عاشق امام حسین (ع) که شب و روز از مصایب جانکاه آن حضرت و خاندانش می‏سوزی و ناله و فریاد می‏زنی! خوشا به حالت، چرا که این مقامی بس بزرگ در پیشگاه ائمّه معصومین (ع) - بخصوص امام زمان (عج) - است.

پس باید یگانه آرزوی عزادار امام حسین (ع) انتقام خون پاک مولایش باشد، اکنون که فرزند حضرتش در پشت پرده غیبت است، باید دعا کنیم تا خداوند ظهورش را برساند و ما در رکاب همایونی او انتقام جدّ مظلومش را بگیریم.
طبقه بندی: مطالب مهدویت،  مطالب دینی و اعتقادی، 
برچسب ها: امام حسین (ع)، انتظار، امام زمان،
ارسال توسط خیرالله اسماعیل زاده
آرشیو مطالب
نظر سنجی
این وب از نظر کیفیت و تنوع مطالب در چه سطحی است ؟


صفحات جانبی
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin

قالب وبلاگ